*

Abychom se mohli dětem lépe věnovat, jsou rozděleny na MH mladší a MH starší. Mladší mají schůzku vždy ve čtvrtek od 16:00 do 17:30hod a starší téhož dne od 17:30 do 19:00 hod.

V roce 2016 jsme zimní a jarní měsíce trávili převážně v klubovně procvičováním a přípravou na hru PLAMEN. Učili jsme se požární a topografické značky, uzle a opakovali vše, co jsme se doposud naučili. Nebylo to samozřejmě pouze o učení, měli jsme čas i prostor pro spoustu nových her, čas jsme trávili i v tělocvičně (v hasičárně) a pokud počasí dovolilo, šli jsme na vycházku, kde jsme stavěli sněhuláka nebo sáňkovali.

2.jpg

Během dubna jsme schůzky přesunuly na hokejové hřiště, kde trénujeme převážně štafety a na Městský stadion, tam se trénují požární útoky. Pilně jsme se připravovali na brzy začínající sezónu soutěží nejen v požárních útocích ale i ostatních disciplínách. V tréninku jsme pokračovali i na víkendovém soustředění na Rohozné, kde nám pomáhali další členové SDH, kteří zajišťovali vaření a ostatní věci potřebné k hladkému průběhu. Během soustředění jsme se věnovali všem dílčím disciplínám jarního kola hry Plamen, ale vyšel čas i na jiné volnočasové aktivity.

img_20160422_194030.jpg

První letošní soutěží byla soutěž Okresní ligy v Kamenici (MH mladší 3místo, starší 7místo). Druhá soutěž byla naše Okrsková v Dobroutově a pokračovali jsme účastí na dalších soutěžích zařazených do Okresní ligy jako například soutěž v Přísece, Brtnici, Bedřichově a dalších.  Celkově se mladí hasiči v Okresní lize umístili starší na 11 místě z 16 družstev, mladší 6 z 20 družstev.

img_20160507_142906.jpg

Na konci května jsme vyrazili na jarní kolo hry Plamen s týmem starších i mladších. Je to dvoudenní akce v rekreačním středisku Meziříčko, během kterých se běhají všechny disciplíny. Tým mladších se celkově umístil na 3 místě z 12 zúčastněných sborů, tým starších na 5 místě z 10 sborů.  V Meziříčku se zároveň běhali jednotlivci v disciplíně 60m, na kterou jsme s vybranými účastníky pilně trénovali. Z mladších s Míšou Křížovou, ve své kategorii se umístila na 1. místě ze 14 dívek, Štěpán Rychlý kvůli nataženému svalu na start nenastoupil, ze starších děvčat poprvé běžela Šárka Václavíková (5.místo ze 14 dívek) a Klára Havránková, podruhé Kamča Cinková, za chlapce nastoupil Filip Nepraš (13. místo z 18 chlapců).

img_20160521_141007.jpg

mladsi.jpg

Dorostenci si po podzimním ZPV z 2015 během jara zaběhli Dvojboj, 100m překážek a napsali test - účast poprvé za dorost Ondra Huňáč Kašík.

imagedilnmom7.jpg

Na Akademii DDM jsme 15. dubna část z naší hasičské činnosti - Štafetu dvojic a dále rozhazování hadic na kuželky a motání starších hasičů na čas.

Přes letní prázdniny jsme tréninky neměli a začali jsme až posledních 14 dní v srpnu. Čekali nás ještě soutěže v požárním útoku, ale zároveň jsme se intenzivně začali připravovat na podzimní kolo hry Plamen – závod požární všestrannosti. Letos se tento závod běží v Bítovčicích, mladší se zúčastní s jednou hlídkou a starší dokonce se třemi hlídkami. Pilně trénujeme, držte našim dětem tedy pěsti ...

Rohozná 2008

Rohozná 2009