Jdi na obsah Jdi na menu

2015 Zásahová jednotka

1: Požár pole25.01.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru slámy za obcí  Dobronín.  Po příjezdu na místo události se jednotka řídila pokyny VZ a prováděla dohašení za pomoci 1 „C“ proudu. Po likvidaci požáru byla jednotka poslána zpátky na základnu.

2: Technická pomoc16.02.2015 Jednotka vyjela na žádost města Polná k asistenci při tahové zkoušce stromu v Poděbradově ulici. Po příjezdu na místo události se jednotka řídila pokyny pracovníka městského úřadu.

3: Požár domu  – 22.02.2015 Jednotka vyjela na žádost KOPIS k požáru rodinného domu do obce Jamné.  Po příjezdu na místo události se jednotka řídila pokyny VZ.

4: Požár kuchyně04.03.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru kuchyně v pizzerii v Polné.  Po příjezdu na místo události se jednotka řídila pokyny VZ a provedla za pomoci DT odvětrání 1NP a přízemí. Dále jednotka pomáhala s vyklízením místa požáru. Během zásahu byla jednotka odeslána na další událost a poté se vrátila zpět na místo zásahu. Po likvidaci požáru byla jednotka poslána zpátky na základnu.

5: Otvírání bytu04.03.2015 Jednotka vyjela na žádost KOPIS k otevření bytu v Polné v ulici Nad Háječkem. Byt byl otevřen za pomoci speciálního nářadí a předán uživatelce. Po otevření se jednotka vrátila na místo předchozí události požáru kuchyně v pizzerii.

6: Čištění komunikace13.03.2015 Na žádost města Polná vyjela jednotka na pročištění kanalizace na ulici Půžova. Čištění bylo provedeno 1 x „C“ proudem.

7: Čištění komunikace16.3.2015 Na žádost Města Polná vyjela jednotka na pročištění kanalizace v rodinném domě na Sezimově Nám. Čištění bylo provedeno 1 x „C“ proudem.

8: Požár stohu06.04.2015 Jednotka vyjela na žádost KOPIS k požáru stohu slámy u obce Polná směrem na Nové Dvory.  Po příjezdu na místo události se jednotka řídila pokyny VZ. Zajistila hašení dvěma „C“ proudy. Dále zajišťovala dálkovou kyvadlovou dopravu dvěma cisternami a doplňování cisteren pomocí plovoucího čerpadla. Dohašování probíhalo do 8.4.2015.

9: Technická pomoc28.04.2015 Jednotka provedla na žádost starosty města Polná doplnění vody do kašny na Sezimově Náměstí.

10: Požár slámy17.05.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru balíků slámy u obce Brzkov u zemědělského objektu  Po příjezdu na místo události se jednotka řídila pokyny VZ. Zajistila hašení jedním „C“ proudem v dýchací technice. Dále zajišťovala dálkovou kyvadlovou dopravu dvěma cisternami z čerpacího stanoviště – podzemní hydrant.

11: Požár stohu04.06.2015 Jednotka vyjela na žádost KOPIS k požáru stohu slámy u obce Polná směrem na Nové Dvory. Po příjezdu na místo události se jednotka řídila pokyny VZ. Zajistila hašení jedním „C“ proudem. Dále zajišťovala dálkovou kyvadlovou dopravu dvěma cisternami a doplňování cisteren pomocí plovoucího čerpadla.  

12: Požár stohu05.06.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru stohu slámy u obce Polná směrem na Nové Dvory. Po příjezdu na místo události se jednotka řídila pokyny VZ. Zajistila doplňování cisterny HZS Polná.  

13: Požár skladu06.06.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru skladu v obci Dobronín v bývalém areálu skláren.  Po příjezdu na místo události se jednotka řídila pokyny VZ. Provedla s jednotkou HZS Polná odvětrání pomocí přetlakového ventilátoru.

14: Požár stohu24.06.2015 KOPIS vyslalo jednotku na požár stohu v Polné. Po příjezdu zde již zasahovala HZS Polná. Jednotka byla nasazena na C proud v DT na hašení stohu. Obě CAS byly nasazeny na kyvadlovou dopravu vody.

15: Požár louky05.07.2015 Jednotka vyjela na žádost KOPIS k požáru louky v Polné u Jatek.  Po příjezdu na místo události byla jednotka ponechána v záloze na místě události..

16: Technická pomoc07.07.2015 Na žádost Města Polná vyjela jednotka na čištění komunikací ve městě Polná. 

17: Taktické cvičení09.07.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru společenské místnosti Domu s pečovatelskou službou ve Věžnicích, kde se řídila pokyny VZ dle plánu taktického cvičení.

18: Požár21.07.2015 Jednotka vyjela na žádost KOPIS k požáru tují na hřbitově v obci Dobronín. Po příjezdu jednotky zde již byly jednotky HZS Polná, SDH Dobronín a Štoky. VZ ponechal jednotku v záloze na místě události a po lokalizaci požáru byla jednotka odeslána zpět na základnu. (foto)

19: Požár pole25.07.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru pole v obci Polná.  Po příjezdu na místo události se jednotka řídila pokyny VZ. jednotka provedla likvidaci požáru  vysokotlakem a 1 C proudem. Poté provedla kropení kropící lištou.

20: Požár trávy31.07.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru trávy v objektu firmy Amylon. Po příjezdu na místo události jednotka zůstala v záloze. (foto)

21: Požár hrabanky05.08.2015 Jednotka vyjela na žádost KOPIS k požáru  lesa u obce Dobronín. Po příjezdu na místo události se jednotka řídila rozkazy VZ. Jednotka provedla doplnění cisterny HZS Polná.

22: Požár hrabanky10.08.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru  lesa u obce Brzkov. Jednotka prohledala prostor lesa k Brzkovu ve spolupráci s HZS stanice Polná a požár nenalezla.

23: Technická pomoc05.10.2015 Na žádost Města Polná vyjela jednotka na čištění kanalizace na ulici Palackého v Polné. Čištění bylo provedeno 1 x „C“ proudem a krtkem.

24: Požár domu24.10.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru domu v obci Dobronín. Po příjezdu na místo události se jednotka řídila rozkazy VZ. Jednotka provedla doplnění cisterny HZS Polná, 2C proudy prováděla likvidaci požáru. Dva členové provedli pomocí přetlakového ventilátoru HZS Polná odvětrání budovy. Dále se jednotka podílela na vyklízení budovy a hledání tlakové PB lahve.

25: Požár domu04.11.2015 Jednotka vyjela na žádost KOPIS k požáru rodinného domu v obci Polná, Alej svobody. Po příjezdu na místo události se jednotka řídila rozkazy VZ. Jednotka provedla v počtu dvou členů pomoc při dohašování a vyklízení uvnitř rodinného domu pomocí dých. techniky. Další dva členové provedli pomoc při hašení evakuovaných předmětů venku před oknem.

26: Požár domu23.11.2015 Na žádost KOPIS vyjela jednotka k požáru rodinného domu v obci Polná, Palackého.  Po příjezdu na místo události se jednotka řídila rozkazy VZ. Jednotka provedla v počtu dvou členů pomoc při evakuaci, dohašování pomocí „D“ proudu z hydrantu a vyklízení uvnitř bytu. Další dva členové provedli natažení proudu „C“ z vozidla HZS. Po likvidaci a dojezdu jednotky HZS Polná jednotka pomohla nájemnici s odnesením nejnutnějších osobních věcí a poté provedla předání objektu nájemnici bytu.

27: Požár haly30.11.2015 Jednotka vyjela na žádost KOPIS k požáru  do firmy DAFEPLAST s.r.o.  Jednotka prohledala areál firmy ve spolupráci s HZS stanice Polná a požár nenalezla.

 

KOMPLETNÍ FOTOGALERII ZE ZÁSAHŮ NALEZNETE ZDE.